Darmowa dostawa od 199 zł

Kup do godziny 13:00 - dostawa jutro

Producenci

Sportowcy oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia na co dzień nierzadko zmagają się z uszkodzeniami tkanki chrzęstnej. W takiej sytuacji często stosowane są preparaty kolagenowe na stawy, które występują w postaci kapsułek, tabletek oraz proszków do sporządzania roztworów do picia. Poza przyjmowaniem odpowiednich suplementów na więzadła w poprawie kondycji układu mięśniowo-szkieletowego duże znaczenie odgrywa dieta. Nie powinno w niej brakować przede wszystkim pełnowartościowego białka, którego dobrymi źródłami są: chude mięso, produkty mleczne i rośliny.

Kolagen – istotny składnik chrząstki stawowej i więzadeł

Jednym z podstawowych elementów budulcowych narządu ruchu jest kolagen. To ważne białko występujące naturalnie w organizmie każdego człowieka znajduje się niemalże we wszystkich tkankach łącznych. Wraz z wiekiem jego ilość w stawach maleje, dlatego duża liczba osób sięga po preparat na więzadła. Najczęściej jest to suplement kolagenowy w postaci tabletek lub proszku do rozpuszczania w wodzie. Czynniki, które mogą osłabić produkcję peptydów kolagenowych w organizmie to: palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, przewlekły stres oraz brak wystarczającej ilości snu.

Ochrona Stawów

ACTIVLAB FLEX XTRA 400G BRZOSKWINIA

ACTIVLAB FLEX XTRA 400G BRZOSKWINIA

Producent: ActivLab
Cena:

52,90 zł

Szczegóły produktu
ESSENSEY KOLAGEN + 90 CAPS

ESSENSEY KOLAGEN + 90 CAPS

Producent: Essensey
Cena:

20,57 zł

szt.
Szczegóły produktu
Olimp Collaregen 400g Cytryna

Olimp Collaregen 400g Cytryna

Producent: Olimp
Cena:

99,99 zł

szt.
Szczegóły produktu
OLIMP FLEX XPLODE 360G ORANGE

OLIMP FLEX XPLODE 360G ORANGE

Producent: Olimp
Cena:

89,99 zł

szt.
Szczegóły produktu
OLIMP FLEX XPLODE 504G POMARAŃCZA

OLIMP FLEX XPLODE 504G POMARAŃCZA

Producent: Olimp
Cena:

109,99 zł

Szczegóły produktu

Co jeszcze zawierają suplementy na więzadła?

W składzie produktów tworzonych z myślą o osobach, które chcą zadbać o układ mięśniowo-szkieletowy, można znaleźć nie tylko kolagen. Suplement na więzadła często zawiera też kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w organizmie w skórze, tkance łącznej oraz w oczach. Związek ten jest ważnym składnikiem mazi stawowej, która natłuszcza stawy, zapobiega tarciu poszczególnych struktur i ma właściwości odżywcze. Preparat na więzadła może ponadto pomóc w uzupełnieniu diety w glukozaminę, która odgrywa kluczową rolę w tworzeniu kości i ścięgien. Substancja zaliczana do grupy aminocukrów nie tylko regeneruje chrząstkę stawową, ale też wspomaga syntezę kolagenu.

Preparaty kolagenowe na stawy – kapsułki, tabletki, proszki

Włączenie odpowiednich składników do pożywienia przed lub po treningu może pomóc w szybszej regeneracji elementów narządu ruchu. Preparaty kolagenowe na stawy zaleca się stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Osoby, które nie tolerują tabletek, mogą sięgnąć po suplement na więzadła w postaci proszku, który po odmierzeniu miarką wystarczy rozpuścić w wodzie lub ulubionym napoju. Dzięki temu, że jest łatwy w stosowaniu, można zabrać go ze sobą w podróż lub do pracy. Przeciwwskazaniem do przyjmowania suplementów i preparatów kolagenowych na stawy są: choroby nerek i wątroby, zaburzenia autoimmunologiczne, problemy żołądkowo-jelitowe i zażywanie niektórych leków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl