Darmowa dostawa od 100 zł

Kup do godziny 13:00 - dostawa jutro

Blog kategorie
Beta-Alanina dla lepszej wydajności treningowej 0
Beta-Alanina dla lepszej wydajności treningowej

Co to jest Beta Alanina?

Beta Alanina to naturalny aminokwas występujący w organizmie ludzkim. Jest ona prekursorem karnozyny, która odgrywa kluczową rolę w regulacji pH w mięśniach. Im wyższe stężenie karnozyny, tym więcej kwasu mlekowego może zostać zneutralizowane podczas intensywnego wysiłku fizycznego, co pozwala na dłuższe i bardziej wydajne treningi.

Jak działa Beta Alanina?

Beta Alanina działa poprzez zwiększanie stężenia karnozyny w mięśniach. Karnozyna działa jako bufor kwasów, pomagając w utrzymaniu optymalnego pH w mięśniach podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dzięki temu możliwe jest opóźnienie zmęczenia mięśni, co przekłada się na poprawę wydajności treningowej i zwiększenie siły oraz wytrzymałości.

Korzyści z suplementacji Beta Alaniną

 • Zwiększenie wydajności treningowej

Suplementacja Beta Alaniną może znacząco zwiększyć wydajność treningową poprzez opóźnienie wystąpienia zmęczenia mięśniowego. Dłuższe i bardziej intensywne treningi mogą prowadzić do lepszych wyników w budowaniu masy mięśniowej oraz poprawy siły i wytrzymałości.

 • Poprawa regeneracji mięśniowej

Badania wykazały, że Beta Alanina może również przyczynić się do szybszej regeneracji mięśni po treningu. Dzięki temu możliwe jest szybsze odbudowanie uszkodzonych włókien mięśniowych i redukcja dolegliwości bólowych po intensywnym wysiłku fizycznym.

 • Zwiększenie objętości treningowej

Suplementacja Beta Alaniną może również umożliwić zwiększenie objętości treningowej poprzez zmniejszenie uczucia zmęczenia i poprawę wydajności podczas treningów. Dłuższe i bardziej intensywne sesje treningowe mogą przyczynić się do szybszych postępów w osiąganiu celów fitness.

Beta-Alanina w kapsułkach lub tabletkach vs proszku: Która forma jest lepsza?

Wybór między Beta-Alaniną w kapsułkach czy tabletkach a proszku może być trudny dla osób szukających skutecznego sposobu suplementacji. Obie formy mają swoje zalety i wady, dlatego warto zrozumieć różnice między nimi, aby podjąć świadomą decyzję.

Beta-Alanina w Kapsułkach lub Tabletkach

Beta-Alanina w kapsułkach bądź tabletkach to wygodna forma suplementacji, która umożliwia łatwe dawkowanie. Kapsułki są łatwe w przechowywaniu i transportowaniu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie lub podróżujących często.

Zalety:

 • Łatwe dawkowanie: Kapsułki i tabletki zwykle mają ustaloną dawkę Beta-Alaniny, co ułatwia kontrolowanie ilości spożywanego suplementu.
 • Wygoda: Kapsułki i tabletki są łatwe do połknięcia z wodą, co sprawia, że są wygodne w użyciu.
 • Trwałość: Kapsułki i tabletki są zazwyczaj opakowane w szczelne opakowania, które chronią suplement przed wilgocią i utratą skuteczności.

Wady:

 • Czas trwania: Kapsułki i tabletki mogą potrzebować trochę czasu na rozpuszczenie się w żołądku, co może opóźnić wchłanianie składników odżywczych.

Przykłady beta-alaniny w kapsułkach lub tabletkach:

Olimp Beta-Alanine Carno Rush Mega Tabs 80 tabletek

Beta-Alanina w Proszku

Beta-Alanina w proszku to alternatywna forma suplementacji, która może być łatwiej dostosowana do indywidualnych potrzeb. Proszek można łatwo dodawać do różnych płynów lub posiłków, co daje większą elastyczność w sposobie spożycia.

Zalety:

 • Elastyczność dawkowania: Proszek umożliwia dostosowanie dawki Beta-Alaniny do indywidualnych potrzeb, co może być korzystne dla osób, które chcą kontrolować ilość spożywanych składników odżywczych.
 • Szybkie wchłanianie: Proszek może być szybciej wchłaniany przez organizm niż kapsułki, co może przyspieszyć efekty suplementacji.

Wady:

 • Pomiar dawki: Pomiar odpowiedniej ilości proszku może być trudniejszy niż przy kapsułkach, co może prowadzić do niedokładnego spożycia.
 • Niepraktyczność: Proszek może być mniej wygodny w użyciu w porównaniu z kapsułkami, zwłaszcza w przypadku podróży lub aktywnego trybu życia.

Przykłady beta-alaniny w proszku:

Olimp Beta-Alanine Xplode Powder 250g Pomarańcza

Jak stosować Beta Alaninę?

Beta Alanina najlepiej jest stosować w formie suplementu diety. Zalecana dawka to zazwyczaj od 2 do 5 gramów dziennie. Jest to dawka wystarczająca, aby zapewnić optymalne efekty treningowe bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Skutki uboczne Beta Alaniny

Chociaż Beta Alanina jest ogólnie uważana za bezpieczny suplement, niektórzy ludzie mogą doświadczać pewnych skutków ubocznych, takich jak mrowienie lub drętwienie skóry, zwłaszcza w okolicach twarzy i dłoni. Te objawy są jednak zazwyczaj łagodne i przemijające.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl