Darmowa dostawa od 199 zł

Kup do godziny 13:00 - dostawa jutro

Producenci

Białka sojowe - ActivLab, Olimp, Trec

Sportowcy, którzy na co dzień przestrzegają diety wegańskiej lub wegetariańskiej, powinni szczególną uwagę zwrócić na spożycie właściwej ilości protein. Z myślą o takich osobach stworzono białko sojowe. Do znanych producentów odżywek białkowych zawierających składniki pochodzenia roślinnego należą firmy Olimp oraz Activlab. Preparaty zawierające niezbędne aminokwasy, których organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie, mogą być spożywane nie tylko przez wegan i wegetarian, ale także m.in. przez osoby z nietolerancją laktozy oraz alergią na mleko.

Czym charakteryzuje się białko sojowe?

Soja zaliczana do rodziny roślin bobowatych zajmuje ważną pozycję w diecie sportowców oraz osób prowadzących aktywny tryb życia. Jej nasiona wyróżniają się dużą zawartością składników odżywczych. Szczególnie istotne znaczenie ma białko sojowe, które jest wykorzystywane do wytwarzania suplementów m.in. przez takich producentów jak Activlab oraz Olimp. Soja jest też cennym źródłem witamin B oraz składników mineralnych, np. potasu, wapnia, fosforu, magnezu i żelaza. Proteiny pozyskiwane z tej rośliny są dobrze trawione przez organizm człowieka, a ich skład w znacznym stopniu odpowiada zapotrzebowaniu na podstawowe aminokwasy egzogenne.

Białko Wegańskie

Białko sojowe – naturalny zamiennik protein zwierzęcych

Soja jest jednym z najważniejszych źródeł protein dla osób przebywających na dietach wegańskich, wegetariańskich oraz dla wszystkich tych, którzy mają ściśle określone preferencje żywieniowe. Białka Activlab, Trec oraz Olimp zawierające białko sojowe, które są dostępne głównie w postaci łatwo rozpuszczalnego proszku, zaleca się przyjmować zwłaszcza po wysiłku fizycznym lub intensywnym treningu siłowym. Poza aminokwasami, witaminami i minerałami w ich składzie są obecne izoflawony, które występują w nasionach soi w formie glikozydów.

Białka sojowe Olimp, Trec i Activlab – skoncentrowane źródło białka

Roślinne proteiny są bardzo popularne zwłaszcza wśród aktywnych wegan i wegetarian. Białka Olimp, Trec oraz Activlab bogate w białko sojowe są odpowiednie dla wszystkich osób regularnie trenujących rozmaite dyscypliny sportu i z różnych przyczyn unikających spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego lub zmagających się z nietolerancją laktozy. Preparaty w postaci proszku można rozpuszczać zarówno w wodzie, jak i w ulubionym napoju roślinnym (migdałowym, owsianym, ryżowym). Suplementy Olimp, Trec oraz Activlab zawierające białko sojowe nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania zdrowia niezbędny jest zrównoważony sposób odżywiania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl