Darmowa dostawa od 100 zł

Kup do godziny 13:00 - dostawa jutro

Producenci

W przypadku regularnych treningów bardzo ważne jest dostarczanie do organizmu odpowiednich składników odżywczych. Jednym z popularniejszych suplementów stosowanych przez sportowców i osoby prowadzące aktywny tryb życia jest beta-alanina, zawarta m.in. w preparatach Olimp i Activlab. Głównym składnikiem preparatu dostępnego w postaci tabletek oraz proszku do sporządzania napojów do picia jest aminokwas znany również jako kwas 3-aminopropionowy. Związek ten stanowi ważny element budulcowy dwupeptydu karnozyny naturalnie występującego w ludzkim organizmie.

Beta Alanina

Czym jest beta-alanina i co warto o niej wiedzieć?

Produkcja karnozyny odpowiedzialnej za zapobieganie zbyt wysokiemu poziomu kwasu mlekowego w mięśniach jest szczególnie ważna w przypadku sportowców i osób regularnie trenujących różne dyscypliny sportu. Dla takich klientów jedną z propozycji może stanowić Beta-alanina opracowana przez polską firmę farmaceutyczną Olimp lub markę Activlab.

Aminokwas określany mianem kwasu 3-aminopropionowego stymuluje syntezę dwupeptydu karnozyny, który ma za zadanie ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym i wydłużenie funkcjonowania uszkodzonych tkanek. Poziom substancji syntetyzowanej z aminokwasów białkowych maleje w ludzkim organizmie wraz z wiekiem, a jej deficyt może negatywnie wpływać na wydolność fizyczną.

Z czym warto łączyć beta-alaninę?

Kwas 3-aminopropionowy najczęściej jest przyjmowany przez sportowców w towarzystwie monohydratu kreatyny. Dostarczanie organizmowi beta alaniny (np. w postaci preparatów firm Olimp lub Activlab) wraz z kreatyną jest szczególnie istotne w przypadku osób, które systematycznie podejmują wysiłek fizyczny i zależy im na osiąganiu coraz lepszych wyników. Ze względu na działanie preparatu z tymi substancjami są polecane także amatorom regularnie trenującym na siłowni oraz uprawiającym sporty rekreacyjne wymagające siły i wytrzymałości.

Beta-alanina Olimp i Activlab – o czym pamiętać przy jej stosowaniu?

By zwiększyć poziom karnozyny w mięśniach szkieletowych, należy pamiętać o przyjmowaniu kwasu 3-aminopropionowego w odpowiednich dawkach. Beta-alanina Olimp i Activlab powinna być przyjmowana w ilości od trzech do sześciu gramów na dobę w kilku podzielonych porcjach. Najlepiej stosować ją zarówno przed, jak i po treningu. Podczas suplementacji warto mieć na uwadze, że aminokwas ten jest częstym składnikiem produktów białkowych. Beta-alanina może być łączona z innymi suplementami marki Olimp zawierającymi np. monohydrat kreatyny, wodorowęglan sodu, a także z preparatami, w których znajduje się kofeina.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl